Echipa lui Marica a condus cu 2-0 Barcelona, finalul a fost un cosmar (Video)

Duminica, 22 Decembrie 2013, ora 21:00
4336 citiri

Getafe a condus mai mult decat surprinzator FC Barcelona cu 2-0 in minutul 14 in runda cu numarul 17 din La Liga, duminica seara, scorul final fiind insa mai mult decat o dezamagire pentru fanii gazda, care au sperat intr-o reala minune.

Cu Ciprian Marica titular si dornic sa faca un meci mare, echipa Getafe a marcat de doua ori in primul sfert de ora, mai intai prin Escudero, apoi prin Lisandro Lopez.

Finalul de prim mitan a fost insa unul de cosmar pentru gazde, care in doar 8 minute au primit trei goluri de la acelasi jucator, Pedro, care a reusit un adevarat record in Primera.

Marica a fost inlocuit in minutul 60, iar Cesc Fabregas a mai marcat doua goluri, in minutele 68 si 72, stabilind scorul final la un neverosimil 5-2, neverosimil prin prisma manierei in care a inceput partida.

Barcelona revine pe primul loc in Primera, egaland pe Atletico Madrid, avand insa un golaveraj superior.