Marica e comparat cu un diavol de italieni

Joi, 18 Noiembrie 2010, ora 17:15
2389 citiri

Ciprian Marica i-a impresionat pe italieni, dupa partida amicala de miercuri seara.

Chiar daca a marcat in propria poarta, atacantul roman a fost numit omul meciului si comparat cu un ... diavol.

"Un diavol pentru apararea Italiei. In prima repriza a adus teroarea in careul lui Viviano si a reusit sa si marcheze. A fost ghinionist in faza autogolului. E jucator de Liga Campionilor", au scris italienii de la Calciomercato.it.

Daca italienii il compara cu un diavol, site-ul oficial al FIFA il numeste inger (pentru gol), dar si demon (pentru autogol).

"Marica a fost inger si demon pentru Romania. A deschis scorul in minutul 34, dar a egalat tot el printr-un autogol in minutul 82", scrie site-ul oficial al FIFA.

FIFA: Marica, inger si demon pentru Romania

Atacantul lui Stuttgart a deschis scorul cu un sut din interiorul careului, pentru ca apoi sa inscrie in propria poarta cu o lovitura nefericita de cap.

Nationala Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Italia, intr-un meci amical jucat miercuri seara, la Klagenfurt.

Romania a remizat cu Italia

Urmatorul meci al nationalei Romaniei va avea loc anul viitor, in martie, cu Bosnia-Hertegovina.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
#Cirpian Marica, #Marica gol autogol Italia, #Marica amical Romania Italia , #stiri Ciprian Marica