Marica, gol dupa numai un minut de la startul meciului cu Furth

Duminica, 26 Iulie 2009, ora 09:20
1278 citiri

Atacantul roman Ciprian Marica a marcat, sambata, primul gol al formatiei sale, VfL Stuttgart, in partida amicala cu Greuther Furth, incheiata cu scorul de 5-0.

Internationalul roman a inscris la putine secunde dupa startul meciului si, apoi, a pasat decisiv la cel de-al doilea gol al gruparii care sezonul trecut a terminat pe locul 3 in Bundesliga.

Celelalte goluri ale lui Stuttgart au fost marcate de e Cacau (min.16 si 35), Lanig (min.30) si Gebhart (min.47).

Marica a fost folosit de antrenorul Markus Babbel pe toata durata primei reprize, fiind inlocuit la pauza cu Schieber.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...