Contra salveaza Getafe de la liga secunda, Marica marcheaza dubla salvarii (Video)

de Dan Alexandru
Duminica, 18 Mai 2014, ora 21:15

Cosmin Contra si Ciprian Marica au avut parte de o salvare miraculoasa in Spania, de la retrogradare, dupa un ultim meci in fata celor de la Rayo Vallecano, acolo unde Razvan Rat a fost titular si el.

Ciprian Marica a marcat in minutul 43, iar meciul s-a terminat 2-1, dupa ce gazdele de la Rayo au egalat in partea secunda, prin Trashorras in minutul 67, dar Marica a punctat decisiv in minutele de prelungire, din penalti.

Getafe a scapat in ultima etapa de retrogradare asadar, Osasuna si Valladolid fiind cele doua echipe care vor merge, alaturi de Betis Sevilla, retrogradata de mult, in liga secunda.

Valladolid a pierdut cu Granada, scor 0-1, iar Osasuna a castigat cu 2-1 meciul cu Betis, o victorie inutila avand in vedere ca si Getafe si Almeria au avut rezultate pozitive, echipa lui Contra scor 2-1 cu Rayo, iar Almeria 0-0 cu Bilbao.

Iata in acest link imagini VIDEO cu cele doua reusite ale romanului.