Cosmin Contra, victorie uriasa cu Getafe. Ce i s-a intamplat lui Marica

Sambata, 26 Aprilie 2014, ora 21:25
5170 citiri

Cosmin Contra si echipa sa, Getafe, au obtinut o imensa victorie in vederea luptei pentru evitarea retrogradarii, scor 1-0 in fata celor de la Malaga.

Echipa fostului manager de la Petrolul a inceput in forta, cu gol in minutul 7, prin Colunga.

Din pacate, Marica a vazut rosu in minutul 37, un rosu compus din doua cartonase galbene in acelasi minut, primul pentru un fault, al doilea pentru proteste copilaresti.

Inferioritatea numerica nu a afectat Getafe, care pana la urma a castigat partida, la limita.

Gazdele au acumulat 35 de puncte si au iesit pentru moment din zona retrogradarii. Valladollid, care momentan ocupa primul loc retrogradabil, are 32 de puncte.

Getafe: Cesar - Valera, Lopez, Rafa, Escudero - Rodriguez, Lacen, Sarabia, Gavilan - Marica, Colunnga.

Malaga: Caballero - Gamez, Angeleri, Ferreira, Antunes - Darder, Camacho - Portillo, Duda, Samuel - Santa Cruz.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#ciprian marica eliminat meci getafe, #getafe mare victorie lupta retrogradare, #getafe victorie malaga cronica , #stiri Ciprian Marica