FIFA: Marica, inger si demon pentru Romania

Joi, 18 Noiembrie 2010, ora 14:09
1748 citiri

Ciprian Marica a marcat doua goluri in partida amicala Romania-Italia. Din nefericire, unul in propria poarta, iar site-ul oficial al FIFA n-a trecut cu vederea aceasta "performanta" a numarului 9 tricolor.

"Marica a fost inger si demon pentru Romania. A deschis scorul in minutul 34, dar a egalat tot el printr-un autogol in minutul 82", scrie site-ul oficial al FIFA.

Atacantul lui Stuttgart a deschis scorul cu un sut din interiorul careului, pentru ca apoi sa inscrie in propria poarta cu o lovitura nefericita de cap.

Initial, golul italienilor i-a fost atribuit lui Fabio Quagliarella, insa la vizionarea reluarilor s-a observat ca atacantul roman a fost cel care a deviat decisiv mingea in poarta lui Tatarusanu.

Nationala Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Italia, intr-un meci amical jucat miercuri seara, la Klagenfurt.

Romania a remizat cu Italia

Urmatorul meci al nationalei Romaniei va avea loc anul viitor, in martie, cu Bosnia-Hertegovina.

Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...
#Marica autogol Romania Italia, #Marica gol Romania Italia, #FIFA Marica Romania Italia , #stiri Ciprian Marica