Marica a inscris pentru Getafe

Duminica, 19 Ianuarie 2014, ora 13:29

Atacantul roman Ciprian Marica a inscris pentru Getafe in meciul pe care gruparea din Madrid l-a terminat la egalitate, scor 2-2, impotriva celor de la Real Sociedad.

Golul lui Marica a fost reusit in minutul 28, cu un sut din opt metri cu piciorul stang. Atacantul roman a beneficiat de un sut gresit din afara careului, a stopat mingea si apoi a trimis pe langa portar.

Pentru Marica, acesta a fost al doilea gol in campionat si al treilea de cand s-a transferat la Getafe.

In partea secunda, Marica a mai avut doua sanse de a inscrie, dar a trimis peste poarta.

Pana la golul lui Marica, Sociedad conducea cu 2-0, dupa dubla lui Agirretxe din minutele 4 si 16. Pedro Leon a egalat la doi pentru Getafe in minutul 52.

Atacantul roman a fost scos de pe teren in minutul 87.