Marica, gol dupa numai un minut de la startul meciului cu Furth

Duminica, 26 Iulie 2009, ora 09:20

Atacantul roman Ciprian Marica a marcat, sambata, primul gol al formatiei sale, VfL Stuttgart, in partida amicala cu Greuther Furth, incheiata cu scorul de 5-0.

Internationalul roman a inscris la putine secunde dupa startul meciului si, apoi, a pasat decisiv la cel de-al doilea gol al gruparii care sezonul trecut a terminat pe locul 3 in Bundesliga.

Celelalte goluri ale lui Stuttgart au fost marcate de e Cacau (min.16 si 35), Lanig (min.30) si Gebhart (min.47).

Marica a fost folosit de antrenorul Markus Babbel pe toata durata primei reprize, fiind inlocuit la pauza cu Schieber.