Marica il cere pe Mutu la nationala

Miercuri, 10 Noiembrie 2010, ora 09:26

Internationalul roman Ciprian Marica a declarat ca si-ar dori sa faca pereche in atacul echipei nationale cu Adrian Mutu.

"Mutu este un jucator care poate sa-ti dea o pasa decisiva. Am nevoie de un asemenea jucator si mi-ar prinde bine sa-l am alaturi de mine.", a declarat Marica la Dolce Sport.

Chiar daca i-a expirat suspendarea in cazul "Sibutramina", Adrian Mutu nu a fost convocat pentru meciul amical pe care "tricolorii" il vor disputa cu Italia.

Razvan Lucescu ii inchide usa lui Mutu: E inutil

Marica a avut o prestatie de exceptie in partida pe care formatia sa, VfB Stuttgart a castigat-o duminica, scor 6-0, cu Werder Bremen, in etapa a 11-a a campionatului german de fotbal. Atacantul roman, trimis in teren din primul minut, a deschis scorul in minutul 10, pentru ca apoi sa ofere nu mai putin de 3 pase decisive.

Marica, senzational cu Werder Bremen

Partida amicala Romania - Italia se va disputa pe 17 noiembrie, la Klagenfurt (Austria), de la ora 21:30, si va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.