Marica, in forma maxima

Luni, 18 August 2008, ora 07:38
1561 citiri

Atacantul roman Ciprian Marica se afla intr-o forma de zile mari.

Dupa un sezon 2007/2008 mai mult decat dezamagitor, atacantul de 22 de ani pare a-si fi revenit la inceputul acestui nou sezon.

Marica a marcat din nou luni pentru gruparea la care evolueaza, VfB Stuttgart, in partida din prima etapa a Bundesligii, cu Borussia Moenchengladbach. Varful venit in 2007 de la Sahtior a marcat golul de 2-0.

Este cel de-al patrulea gol oficial marcat de Ciprian Marica in acest sezon, dupa ce a mai punctat in Intertoto, de doua ori, si in Cupa UEFA, o data.

Ciprian Marica (22 de ani) a venit la VfB Stuttgart in 2007, de la Sahtior Donetk, contra sumei de 8 milioane de euro.

Emma Răducanu a făcut un meci mare la WTA Stuttgart, contra liderei mondiale Iga Swiatek VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Emma Răducanu (303 WTA) a făcut un meci mare contra liderei mondiale...
Mare surpriză la WTA Stuttgart. Cine a eliminat-o pe Sabalenka în sferturi
Jucătoarea belarusă de tenis Arina Sabalenka (2 WTA, favorită nr. 2) a fost eliminată surprinzător vineri, în sferturile de finală ale turneului WTA 500 de la Stuttgart (Germania), dotat cu...