Si Marica il "inteapa" pe selectioner

Miercuri, 08 Septembrie 2010, ora 08:57
3021 citiri

Ciprian Marica, atacantul lui Stuttgart si al echipei nationale, a rabufnit la adresa selectionerului la finalul intalnirii cu Belarus, de marti.

Varful l-a atacat voalat pe Lucescu pentru ca l-a aruncat in lupta prea tarziu, in minutul 83.

"Eu am facut tot ce am putut pentru nationala in cele sapte minute cit am jucat. Dar ce puteam sa fac mai mult in doar sapte minute?", a declarat Marica.

Pentru a pastra aparentele, jucatorul a revenit ulterior si a precizat ca Razvan Lucescu are sustinerea tuturor.

"Da, normal, Razvan are sustinerea noastra. Luptam pentru un tel comun: calificarea la Euro 2012. E adevarat ca sansele de calificare scad si din acest punct de vedere e un semn de intrebare. Moralul e pu tin in scadere", a mai spus Marica.

Romania a obtinut al doliea rezultat de egalitate consecutiv in preliminariile Euro 2012, dupa ce a remizat, in deplasare, cu Belarus, scor 0-0.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#Marica inteapa selectioner, #Marica atac Razvan Lucescu, #Marica rezerva Belarus Romania, #Romania egal Belarus preliminarii Euro , #stiri Ciprian Marica