Si Marica il "inteapa" pe selectioner

Miercuri, 08 Septembrie 2010, ora 08:57

Ciprian Marica, atacantul lui Stuttgart si al echipei nationale, a rabufnit la adresa selectionerului la finalul intalnirii cu Belarus, de marti.

Varful l-a atacat voalat pe Lucescu pentru ca l-a aruncat in lupta prea tarziu, in minutul 83.

"Eu am facut tot ce am putut pentru nationala in cele sapte minute cit am jucat. Dar ce puteam sa fac mai mult in doar sapte minute?", a declarat Marica.

Pentru a pastra aparentele, jucatorul a revenit ulterior si a precizat ca Razvan Lucescu are sustinerea tuturor.

"Da, normal, Razvan are sustinerea noastra. Luptam pentru un tel comun: calificarea la Euro 2012. E adevarat ca sansele de calificare scad si din acest punct de vedere e un semn de intrebare. Moralul e pu tin in scadere", a mai spus Marica.

Romania a obtinut al doliea rezultat de egalitate consecutiv in preliminariile Euro 2012, dupa ce a remizat, in deplasare, cu Belarus, scor 0-0.