Ciprian Marica inscrie in amical pentru Stuttgart

Miercuri, 23 Ianuarie 2008, ora 23:34
556 citiri

Atacantul roman Ciprian Marica a reusit sa inscrie un gol pentru formatia sa VfB Stuttgart, in meciul amical castigat miercuri in fata celor de la FSV Mainz, cu scorul de 3-1.

Marica a inscris al doilea gol al formatiei sale in minutul 74, dupa ce Hitzlsperger deschisese scorul pentru Stuttgart in minutul 22. Wellington a redus din diferenta in minutul 87, iar Fischer a stabilit scorul final (3-1) in minutul 88.

Marica a fost inlocuit de autorul ultimului gol, Fischer cu putin timp inaintea fluierului final. Sergiu Radu a fost si el titular, iesind in minutul 61, in locul sau fiind introdus Gomez.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Emmanuel Macron se face fotbalist. Președintele Franței joacă într-un meci caritabil
Pentru câteva ore, Emmanuel Macron va da costumul de președinte pe echipamentul de fotbalist, anunță Le Figaro. Preşedintele Franţei este aşteptat miercuri, 24 aprilie, la Plaisir, în...