Ciprian Marica, bara si gol anulat in Cupa Germaniei

Miercuri, 28 Ianuarie 2009, ora 08:02
1549 citiri

Formatia la care evolueaza romanul Ciprian Marica, VfB Stuttgart a pierdut la clar partida din Cupa Germaniei cu Bayern Munchen, scor 1-5.

Partida s-a decis inca din prima repriza cand svabii au fost nevoiti sa scoata de 3 ori mingea din plasa. Cu Schweinsteiger, Ribey si Toni in mare forma, Bayern a marsaluit prin apararea echipei din Stuttgart calcand frana abia in minutul 60, cand scorul era deja 5-0.

Introdus in teren in minutul 45, Ciprian Marica a reusit sa marcheze in debutul reprizei secunde, dar golul sau a fost anulat pentru o pozitie de ofsaid. Internationalul roman a mai avut o ocazie de a marca, dar a irosit o pasa perfecta trimitand balonul in bara.

Iata celelalte rezultate inregistrate in Cupa Germaniei:

Hamburg SV - 1860 Munchen 3-1

Carl Zeiss Jena - Schalke 04 1-4

SC Freiburg - FSV Mainz 1-3

Celelate 4 partide din cadrul optimilor de finala vor avea loc miercuri.

Cine e antrenorul uriaș care ar urma să o preia pe Bayern München
Zinedine Zidane este foarte aproape de a semna cu Bayern München pentru a prelua banca tehnică a echipei începând din această vară, scrie vineri DPA, care citează ziarul spaniol Mundo...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#Bayern Munchen, #Cupa Germaniei, #Ciprian Marica, #VfB Stuttgart , #VFB Stuttgart