Marica a reusit un hattrick intr-un amical

Miercuri, 16 Iulie 2008, ora 11:35
1080 citiri

Atacantul roman al lui VfB Stuttgart, Ciprian Marica, a reusit sa marcheze 3 goluri in partida amicala disputata impotriva echipei Augsburg.

Desi a fost rezerva si a intrat doar in repriza secunda, Marica a marcat in minutele 55, 60 si 63. Toate cele trei goluri ale romanului au fost incasate de fostul portar al Stelei, Vasili Hamutovski.

Meciul a fost castigat de Stuttgart cu scorul de 4-1, in tribune fiind prezenti aproximativ 8.000 de spectatori.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Jucătoarea fără permis de conducere a câștigat un Porsche la WTA Stuttgart VIDEO
Tenismena Elena Rîbakina din Kazahstan, locul 4 mondial, a câștigat duminică turneul WTA 500 de la Stuttgart. În finală, Rîbakina a învins-o fără drept de apel pe ucraineanca Marta...