Marica explica de ce a fost eliminat

Duminica, 28 Noiembrie 2010, ora 15:20
1612 citiri

Ciprian Marica considera ca primit cartonasul rosu in partida Hamburg - Stuttgart din cauza excesului de zel al arbitrului.

"Arbitrul s-a grabit cand mi-a dat al doilea galben. Nici n-am priceput de ce a facut-o, poate din exces de zel", a spus Marica, conform presei germane.

"Sunt extrem de suparat, de dezamagit. Mi-am dorit enorm sa castigam, aveam mare nevoie de o victorie". Regret enorm ca nu am putut sa-mi ajut mai mult echipa in acest meci", a mai spus atacantul roman.

Ciprian Marica a fost eliminat in minutul 15 al partidei dintre Hamburg si Stuttgart. Dupa partida, arbitrul a dezvaluit ca l-a trimis mai devreme la cabine pe fotbalistul nascut la Bucuresti deoarece l-a injurat.

Marica, inger si demon pentru Stuttgart

Marica, sanctionat de Stuttgart

Hamburg a castigat disputa cu 4-2, primul gol al oaspetilor fiind marcat chiar de Marica, in minutul 9.

Ciolacu: Apartenenţa României la NATO reprezintă o garanţie de securitate pentru ţara noastră. Vom continua să fim un actor influent şi constructiv FOTO/VIDEO
Marcel Ciolacu, premierul României afirmă, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că apartenenţa României la Organizația Nord Atlantică reprezintă o garanţie de securitate pentru...
Președintele României: Relevanța NATO este cu atât mai mare în contextul extrem de complex pe care îl traversăm
Klaus Iohannis, președintele României a transmis, vineri, 29 martie, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că România va rămâne profund implicată în procesul de adaptare...