Marica a marcat doua goluri pentru Stuttgart

Sambata, 01 Mai 2010, ora 18:37

Ciprian Marica a marcat ambele goluri ale formatiei lui, Vfb Stuttgart, in meciul disputat sambata in etapa a 33-a a campionatului german de fotbal si incheiat la egalitate, scor 2-2, cu Mainz.

Internationalul roman, care a fost integralist, a marcat primul sau gol in minutul 73, dupa ce a profitat de o greseala a oaspetilor.

Al doilea gol al lui Marica a venit doua minute mai tarziu, cand a finalizat o centrare a partenerului sau din atac, brazilianul Cacau.

Golurile celor de la Mainz au fost inscrise de Fathi, in minutul 52, si de Schurrle, in minutul 63.

Cu aceste doua reusite, atacantul roman a ajuns la 10 reusite in actualul sezon al Bundesligii.

Cu o etapa inainte de incheierea sezonului, Stuttgart ocupa pozitia a 6-a in clasament.