Marica, exigent cu noii sai colegi

Joi, 21 August 2008, ora 09:48

Intrebat fiind ce parere are despre faptul ca Florin Costea a purtat tricoul cu numarul 10 in meciul contra Letoniei, atacantul lui Vfb Stuttgart, Ciprian Marica, a declarat: "Numarul 10 nu e de el. Cel putin deocamdata".

Reactia jucatorului Universitatii a fost una normala, el recunoscand cu modestie ca a resimtit din plin presiunea primului meci la echipa mare a Romaniei.

Romania a castigat, miercuri seara, intalnirea amicala cu Letonia, scor 1-0. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Nicolae Dica, in minutul 51, din penalti.