Marica, inca un meci mare pentru Stuttgart (Video)

Sambata, 13 Noiembrie 2010, ora 23:04

Atacantul roman Ciprian Marica a bifat un nou meci de senzatie in tricoul formatiei VfB Stuttgart, oferind doua pase de gol in remiza cu Kaiserslautern, scor 3-3.

Chiar daca nu si-a trecut numele pe lista marcatorilor, internationalul roman a contribuit decisiv la doua din cele trei goluri inscrise de "svabi". In minutul 90 a fost inlocuit cu Pogrebnyak.

VfB Stuttgart a condus cu 3-0 pana in minutul 58, dupa golurile inscrise de Boka (19'), Cacau (32') si Gentner (50'), dar gazdele au revenit senzational si au egalat in doar 30 de minute.

Pentru Kaiserslautern au punctat Mitsanski (58'), Ilicevici (76') si Abel (78').

Dupa 18 etape, VfB Stuttgart ocupa locul 14 in ierarhia Bundesliga, cu un total de 11 puncte.