Fotbal, Cupa Romaniei: Ariesul s-a impus la Mintiu Gherlii si s-a calificat in faza urmatoare

Sursa: TurdaNews
Miercuri, 25 Aprilie 2018, ora 21:52
50 citiri
Ariesul Turda s-a impus in aceasta dupa-masa, scor 7-3, pe terenul celor de la Vulturul Mintiu Gherlii si s-a calificat in faza urmatoare a Cupei Romaniei, sferturile de finala.

Ariesul a inceput in forta partida si in primul minut de joc, Silaghi a ramas singur cu Farcas, insa a tras pe langa. In minutul 10, acelasi Silaghi a trecut pe langa gol, dupa o greseala a portarului advers. Golul a venit in minutul 22, cand Florin Dan a executat pe jos o lovitura libera, invingandu-l pe Farcas. Dupa ...citește toată știrea