Fotbal, Liga 4: Ariesul Turda s-a impus in restanta cu Armenopolis si ramane lider solitar in clasament

Sursa: TurdaNews
Marti, 31 Octombrie 2017, ora 18:17
85 citiri
Sticla Ariesul Turda s-a impus in aceasta dupa-masa, scor 8-1, in fata celor de la Armenopolis Gherla, intr-o partida restanta din etapa a VIII-a.

Dupa o prima jumatate de ora fara faze de poarta, prima ocazie a venit in minutul 36, cand Rad a scapat singur cu Lakatus, insa a tras slab, pe langa poarta. Dupa cateva zeci de secunde, David a scapat singur cu Tala, l-a driblat pe acesta, insa Moldovan a reusit sa respinga de pe linia portii. Golul a venit in minutul 37, cand Soporan a marcat cu ...citește toată știrea