Handbal, Liga Nationala: Victorie imensa pentru Potaissa Turda

Sursa: TurdaNews
Duminica, 07 Februarie 2016, ora 20:43
39 citiri
Echipa de handbal masculin Potaissa Turda, s-a impus in deplasare, contra celor de la HC Adrian Petrea Resita, scor 29-32 (15-18 la pauza).

Primele minute ale partidei au fost extrem de echilibrate, in minutul 15 tabela indicand 9-9. Apoi, Potaissa a fortat si a reusit sa se desprinda chiar si la patru goluri. La pauza, Potaissa a intrat in avantaj, scor 15-18.

Repriza a doua a inceput perfect pentru echipa gazda care a reusit sa marcheze patru goluri consecutive, reusind sa preia conducerea. ...citește toată știrea