Repetitie finala. "U" Jolidon a spulberat Craiova si e gata de Cupa EHF

Joi, 30 Ianuarie 2014, ora 00:26
100 citiri
Universitatea Cluj a invins la scor SCM Craiova si e pregatita pentru optimile de finala ale Cupei EHF, unde va da piept cu formatia Cankaya Ankara, din Turcia.

Echipa clujeana a trecut fara emotii de SCM Craiova, avand un avantaj linistitor inca de la pauza meciului (18-10). In repriza a doua diferenta s-a pastrat si s-a marit, partida terminandu-se cu 33-22 in favoarea clujencelor. Interesant este faptul ca in echipa adversa au evoluat sapte jucatoare care au trecut pe la Universitatea, ...citește toată știrea