Au zdrobit pe CSM! HC Dobrogea Sud, pas important catre marea finala

Vineri, 19 Aprilie 2019, ora 05:02
36 citiri
Seara superba, miercuri, la Sala Sporturilor, unde echipa HC Dobrogea Sud a obtinut o victorie extrem de importanta, scor 28-23, in partida cu CSM Bucuresti, derby-ul seriei A din play-off-ul Ligii Nationale de handbal masculin.

Constanta a inceput bine jocul, dar CSM a intors scorul in favoarea sa pana la pauza, 12-10, gratie unei aparari solide si paradelor reusite de portarul Maggaiz.

La reluare, Iancu a ferecat poarta in primul sfert de ora, bucurestenii marcand doar de trei ori. 19-15 ...citește toată știrea