HC Dobrogea Sud a incheiat anul cu o calificare in Final Four-ul Cupei Romaniei

Luni, 18 Decembrie 2017, ora 05:01
55 citiri
Handbalistii de la HC Dobrogea Sud Constanta au incheiat anul 2017 cu un succes concludent, sambata, la Sala Sporturilor, impotriva echipei CSM Fagaras, scor 30-23 (10-9), in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, calificandu-se astfel in Final Four.

Prima repriza a fost una echilibrata, cu fluctuatii ritmice pentru echipa antrenata de Sandu Iacob si Marko Isakovic. Dobrogenii au avut si patru goluri avans, insa oaspetii au reusit sa reduca din handicap si la pauza diferenta era minima, scor ...citește toată știrea