HC Dobrogea Sud Constanta a urcat pe podiumul Ligii Nationale

Luni, 22 Octombrie 2018, ora 05:02
44 citiri
Echipa masculina de handbal HC Dobrogea Sud Constanta a invins-o fara emotii pe CSU Suceava, sambata, in deplasare, scor 35-24 (18-9), intr-o partida programata in etapa a Vll-a a Ligii Nationale.

Dobrogenii au avut un inceput de meci in forta si au luat distanta rapid, in minutul 10, HCDS conducand cu 7-1. Sub "umbrela" acestui avantaj, trupa de pe litoral si-a practicat jocul fara presiune si a punctat de fiecare data cand a fost nevoie. Pauza i-a prins cu un avantaj de noua goluri, scor ...citește toată știrea