Monica Niculescu, insvinsa de Serena Williams la Indian Wells

Sursa: Liderul de opinie
Sambata, 14 Martie 2015, ora 10:32
80 citiri
Niculescu a jucat bine in aceasta partida, iar lovitura ei preferata, "slice-ul", a incomodat-o pe titrata adversara. Romanca a avut posibilitatea sa castige primul set, servind la scorul de 5-4, insa Serena Williams a revenit si s-a impus cu 7-5, dupa o ora de joc. Si al doiela set a fost echilibrat, Niculescu a salvat doua mingi de meci la 4-5, dar nu a mai repetat performanta la 5-6, astfel ca Williams, care a gresit mult in aceast partida, a inchis meciul dupa un alt 7-5 si dupa doua ore si ...