Nationala lui Iordanescu, rusinea Romaniei! Tricolorii scot in prelungiri un 1-1 cu Finlanda si spera in miracolul unei victorii in Feroe pentru calificarea la Euro 2016

Sursa: Replica
Vineri, 09 Octombrie 2015, ora 07:52
31 citiri
Romania s
i Finlanda
au terminat la egalitate, 1-1, iar tricolorii se ment
in pe locul 2 in grup F, potrivit gsp.ro. Oaspetii au deschis scorul in minutul 66, prin Pohjanpalo, iar in minutul 72 arbitrul scotian al intalnirii nu a acordat un penalty clar pentru finlandezi si eliminarea jucatorului roman. Din minutul 75, nationala Romaniei a bifat cea mai mare perioada fara gol marcat din istoria sa, din 1922 incoace: 429 de minute. Dupa socul primirii golului, tricolorii au jucat din ce in ce ...citește toată știrea