Gol superb marcat de Budescu in Arabia Saudita (Video)

Vineri, 14 Septembrie 2018, ora 21:10
5889 citiri

Constantin Budescu a marcat un gol de kinograma in etapa a doua a campionatului din Arabia Saudita.

Al Shabab, formatia la care evolueaza in prezent fostul mijlocas al lui FCSB, a castigat cu 3-1 intalnirea din deplasare cu Al Feiha.

Budescu a inscris golul doi al echipei sale, in minutul 79, dintr-o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri.

Pentru formatia antrenata de Marius Sumudica au mai marcat Arthur Caike (min.60) si Nasser Al Shamrani (min.90+6).

Unicul gol al gazdelor a fost de fapt un autogol si i-a apartinut fundasului roman Valerica Gaman, in minutul 47.

In urma acestui succes, Al Shabab a urcat pe primul loc in clasament, cu 6 puncte obtinute in primele doua etape.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#Constantin Budescu gol video, #Constantin Budescu Al Shabab , #stiri Constantin Budescu