Cornel Dinu este gata sa treaca peste decesul sotiei Silvia printr-o revenire intr-o functie importanta la Dinamo.

Fostul mare fotbalist a hotarat sa lase in urma dramele pe care le-a trait in 2011 si priveste spre un an de la care asteapta lucruri mult mai bune.

Pentru a trece peste durerea cauzata de decesul sotiei, Cornel Dinu va ocupa din luna ianuarie functia de director tehnic la Dinamo, informeaza editia tiparita a cotidianului Pro Sport.

In noua postura, Dinu va superviza activitatea tuturor echipelor din cadru clubului va discuta cu antrenorii pentru uniformizarea pregatirii si a tacticii, iar, atunci cand ii va permite timpul, va merge si la antrenamente.

In plus, Cornel Dinu va fi consultat de actionarii dinamovisti inainte ca echipa sa faca transferuri.

Pana in acest moment, Cornel Dinu ocupase functia de administrator delegat al lui Dinamo.

C.M.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...