Antrenor roman, victorie impotriva fostei sale echipe, in Spania

Vineri, 09 Septembrie 2016, ora 11:58
4622 citiri

Echipa Alcorcon, antrenata de Cosmin Contra, care evolueaza in Segunda Divison, a eliminat-o joi seara din Cupa Regelui Spaniei pe Getafe, fosta formatie a romanului.

A fost 1-0 pentru formatia lui Contra, gol marcat de Alejo in minutul 18. Meciul a contat pentru turul al doilea al competitiei.

Romanul l-a trimis in teren din primul minut pe fostul stelist Razvan Ochirosii, schimbat in minutul 70. De partea cealalta, Paul Anton a fost rezerva tot meciul.

Turul al treilea la Cupei Spaniei va avea loc pe 12 octombrie.

Dupa trei etape, Alcorcon este pe locul 20 din 22 de echipe in Segunda, in timp ce Getafe este pe 14.

Miercuri seara, tanarul fundas al echipei spaniole Real Zaragoza, Razvan Popa, a marcat unicul gol al formatiei sale in partida pierduta pe teren propriu miercuri seara, scor 1-2, cu Real Valladolid, in turul al doilea al Cupei Spaniei.

Cosmin Contra a jucat la Getafe 109 meciuri si a marcat 6 goluri, in perioada 2005-2010, cea mai lunga petrecuta la oricare dintre echipele sale de club. A revenit ca antrenor in luna martie 2014, castigand 10 dintre cele 30 de partide disputate pana in ianuarie 2015.

F.N.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...