Dumitru Dragomir dezvaluie motivul pentru care Contra nu l-a mai convocat la nationala pe Mitrita

Vineri, 18 Octombrie 2019, ora 12:35
13538 citiri

Alexandru Mitrita n-a mai fost convocat timp de 8 luni la nationala Romaniei, iar Dumitru Dragomir dezvaluie motivul pentru care jucatorul lui New York City n-a mai fost chemat de selectionerul Cosmin Contra la actiunile primei reprezentative.

Potrivit fostului sef de la Liga Profesionista de Fotbal, fotbalistul roman in varsta de 24 de ani ar fi avut o iesire nervoasa la actiunea nationalei din luna februarie.

Mitrita l-ar fi injurat pe Cosmin Contra dupa ce acesta l-a schimbat la pauza meciului din Suedia, iar apoi l-a lasat in afara lotului pentru meciul cu Insulele Feroe.

"Poate Contra a vrut sa-i dea o lectie pentru ca l-a luat la injuraturi. Cand l-a injurat antrenorul pe jucator, e vinovat. Cand il injura jucatorul pe antrenor, nu? Am spus eu vreo minciuna?! Eu va spun adevarul. I-a luat Mitrita la injuraturi pe toti. Si de morti si de toti!", a spus Dragomir la PRO X.

Vezi si: Un oficial FRF explica de ce Mitrita n-a fost convocat in ultima perioada la echipa nationala

Alexandru Mitrita a marcat un gol si a oferit o pasa de gol in victoria Romaniei din Insulele Feroe, cu 3-0, in conditiile in care a fost introdus pe teren in minutul 69.

Apoi, contra Norvegiei, fotbalistul in varsta de 24 de ani a fost introdus din primul minut si a marcat unicul gol al reprezentativei noastre in partida incheiata la egalitate, scor 1-1.

Cherecheș, extrădat din Germania. Fostul primar din Baia Mare este adus cu mașina în România
Fostul primar al municipiului Baia Mare Cătălin Cherecheş a fost preluat din Germania şi se află în drum spre România, pentru executarea pedepsei cu închisoarea, fiind condamnat la cinci...
UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...