Prima reactie a lui Cosmin Contra dupa victoria Romaniei in deplasarea din Insulele Feroe

Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 21:19
7299 citiri

Selectionerul echipei nationale de fotbal a Romaniei, Cosmin Contra, a avut o prima reactie dupa victoria gruparii noastre in deplasarea din Insulele Feroe, scor 3-0, dar dupa 75 de minute de joc foarte slab.

In acest moment, Romania se afla pe 2 in grupa F de calificare la EURO 2020, dupa golurile semnate sambata seara de Puscas, Mitrita si Keseru:

Preliminarii EURO 2020: Romania castiga la scor in Feroe, dupa un joc extrem de slab in primele 75 de minute

"Victorie obtinuta destul de greu, sunt 3 puncte destul de grele, muncite, dar am dominat tot meciul, e greu sa castigi cu o echipa care se baricadeaza in aparare. Am reusit 3 goluri, ceea ce ma bucura enorm. Acum e bine sa ne pregatim pentru meciul cu Norvegia. Si Andone a avut o ocazie in prima parte, cand intalnim aparari supraaglomerate e clar ca avem probleme in ofensiva si asta se vede.

Am incercat sa ii fac pe jucatori sa fie lucizi, le-am spus la pauza ca vor cadea fizic, le-am spus ca vor aparea ocaziile si iata ca asa a fost. Chiriches se pare ca are ruptura musculara, vor trebui sa vina 2 jucatori maine la Mogosoaia. Vom decide in seara asta pe cine aducem, probabil Cristea de la FCSB si Burca de la CFR. Si Keseru a facut o contractura, la marcarea golului, dar nu este ceva grav", a fost reactia lui Contra, imediat dupa partida, pentru televiziunea ProTV.

Romania are urmtorul meci cu Norvegia, marti seara, de la 21,45, pe Arena Nationala, meci de asemenea LIVE pe Ziare.com.

4 victorii are Romania in 7 meciuri disputate in aceasta grupa de calificare la Europene.

D.A.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#reactie Cosmin Contra dupa victorie Romania, #prima reactie Contra meci disputat Romania , #stiri Cosmin Contra