Un nou si poate ultim esec pentru Contra la Getafe

Duminica, 04 Ianuarie 2015, ora 17:19
2645 citiri

Getafe, formatie inca antrenata de romanul Cosmin Contra, a pierdut in meciul din runda curenta de Primera Division, scor 1-2 cu cei de la Rayo Vallecano.

Meciul a avut loc in runda cu numarul 17 din Spania, iar Getafe ramane fara victorie in ultimele 7 jocuri.

Pentru Getafe a marcat Vazquez in minutul 3, iar oaspetii au punctat prin Jozabed in minutul 39 si prin Baena in minutul 64.

In clasament, Getafe este pe locul 13, cu 17 puncte.

Daca totul decurge conform ultimelor intelegeri, Contra va pleca de luni in China, unde va antrena pe Guangzhou R&F.

Contra are un bilant de 10 victorii, 8 egaluri, 12 esecuri si un golaveraj de 30-35 la Getafe.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#contra esec la ultimul meci, #contra infrangere cu getafe, #getafe pierde meci spania rayo , #stiri Cosmin Contra