Victorie importanta pentru Cosmin Contra in China

Duminica, 12 Aprilie 2015, ora 19:35
3648 citiri

Antrenorul roman Cosmin Contra a obtinut o victorie cu adevarat importanta in China, acolo unde o antreneaza pe Guangzhou R&F.

Trupa sa a invins asadar pe Shandong Luneng, in deplasare, scor 2-1, in etapa cu numarul 5 din campionatul chinez de fotbal.

Wang Song, in minutul 20, si Jiang Ning, in minutul 85, au marcat golurile echipei lui Contra, in timp ce pentru Shandong a inscris Junior Urso, in minutul 67.

Dupa acest meci, Guangzhou R&F urca pe 6, cu 9 puncte la activ.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
#contra victorie importanta china, #contra victorie in campionat china, #contra victorie in deplasare china , #stiri Cosmin Contra