Olaroiu a facut o criza de nervi in Emirate

Joi, 18 Septembrie 2014, ora 14:55
3303 citiri

Cosmin Olaroiu a facut o adevarata criza de nervi dupa primul meci al noului sezon din Emiratele Arabe Unite.

Desi echipa sa, Al Ahli, s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Al Sharjah, tehnicianul roman s-a aratat extrem de nemultumit de evolutia elevilor sai.

Olaroiu le reproseaza acestora ca nu au reusit sa inscrie al doilea gol, care ar fi "inchis" meciul, desi au avut superioritate numerica aproape o repriza.

"Am avut superioritate numerica, dar ne-am relaxat. In aceasta situatie trebuia sa actionam ca o echipa mare si sa 'inchidem' jocul cu inca un gol. Am incercat sa schimb ceva, am introdus al doilea varf si l-am mutat pe Jimenez in spatele atacantilor, dar parca totul s-a intors impotriva noastra.

Nu stiu cate ocazii am ratat, sunt multumit doar ca am obtinut cele trei puncte. N-a fost un meci usor, dar noi ne-am facut partida dificila", a spus Olaroiu.

Al Ahli, campioana in exercitiu din Emirate, a inceput noul sezon cu o victorie, scor 1-0 pe terenul celor de la Al Sharjah.

Echipa lui Olaroiu a avut un om in plus aproape o repriza, dupa ce Shahin Abdulrahman a vazut cartonasul rosu in urma unui fault dur la Ciel.

Înghesuială electorală la inaugurarea șantierului Spitalului Regional al Olteniei. Lia Olguța Vasilescu a venit cu o bordură VIDEO
Lucrările la noul Spital Regional al Olteniei au început vineri, 26 aprilie, cu ceremonia ”primei lopeți” la care au participat mai mulți politicieni aflați în febra campaniei electorale....
PSD, după trimiterea lui Clotilde Armand în judecată: ”Nicuşor Dan să aleagă dacă merge cu penalii în campanie”
Social-democraţii consideră că, după trimiterea în judecată a inculpatei Clotilde Armand, candidatul pentru Primăria Generală Nicuşor Dan are obligaţia morală să îşi clarifice...