Calificare dramatica pentru Cosmin Olaroiu in sferturile Cupei Chinei

Marti, 01 Mai 2018, ora 18:09
3887 citiri

Jiangsu Suning, trupa antrenata de Cosmin Olaroiu in China, a avut parte de o calificare dramatica in sferturile Cupei Chinei, impotriva trupei unde este legitimat Axel Witsel.

Suning a trecut la loviturile de departajare de Tianjin Quanjian, dupa ce la capatul primelor 90 de minute, scorul a fost egal 2-2. Gazdele au condus cu 2-0 dupa reusitele semnate de Alex Teixeira in minutele 54 si 68, fostul elev al lui Mircea Lucescu la Sahtior.

Tianjin a intors soarta partidei in prelungiri, cu golurile semnate de Haolun Mi din minutul 90 si reusita lui Axel Witsel din minutul 90+3.

Dupa ce prelungirile au trecut fara gol marcat, trupa lui Oli s-a impus dramatic cu 8-7 la penaltiuri, dupa ce Jianzhao Chu si Anthony Modeste au ratat pentru Tianjin.

Olaroiu a venit in China la Jiangsu la finele lunii martie si are pana acum 4 victorii, un egal si o singura infrangere.

Jiangsu a mai cucerit in trecut Cupa Chinei, in perioada in care antrenor era un alt roman, Dan Petrescu.

Piedone vorbește despre un complot în favoarea lui Nicuşor Dan: ”Nu mă întoarce nimeni înapoi”
Cristian Popescu Piedone (PUSL), candidat la funcţia de primar al Capitalei, a infirmat, din nou, marţi, 23 aprilie, zvonurile referitoare la o posibilă retragerea a sa din cursa electorală şi...
Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei: ”Bucureștenii să nu mai fie forțați să aleagă răul cel mai mic"
Candidatul liberal la Primăria Capitalei, anunțat odată cu retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursă, vrea să propună „un model liberal de administrație”. Sebastian Burduja, liderul...
#Olaroiu victorie mare banca Jiangsu, #calificare dramatica Olaroiu Cupa Chinei , #stiri Cosmin Olaroiu