Cosmin Olaroiu l-a invins pe Dan Petrescu in China

Duminica, 05 August 2018, ora 16:30
4987 citiri

Jiangsu Suning si Guizhou Zhicheng s-au intalnit in marele derbi al antrenorilor romani din China, in etapa cu numarul 16 din campionatul asiatic de fotbal.

Scorul a fost 3-1 pentru Jiangsu, trupa lui Cosmin Olaroiu, golurile fiind marcate de Boakye in minutul 72, Wu Xi in minutul 74 si Zhang Xiaobin in minutul 91, asta dupa ce Guizhou deschisese scorul in minutul 65 prin Zheng Kaimu.

Jiangsu ramane pe 5 dupa aceasta victorie, cu 28 de puncte, la doar 5 lungimi insa de liderul Beijing Guoan.

Trupa lui Dan Petrescu ramane si ea pe loc, adica pe ultima pozitie din China, cu 8 puncte, la 7 puncte de salvarea de la retrogradare.

Mai sunt insa 14 etape de disputat din acest sezon asiatic.

De cand a ajuns in China, in 6 meciuri de campionat, Dan Petrescu a reusit o singura victorie.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Cosmin Olaroiu il invinge pe Dan, #Petrescu pierde la Olaroiu derbi China, #derbi antrenori romani China Petrescu Oli , #stiri Cosmin Olaroiu