Debut cu ghinion pentru Cosmin Olaroiu la nationala Arabiei Saudite

Sambata, 10 Ianuarie 2015, ora 12:53
4020 citiri

Selectionata pregatita de Cosmin Olaroiu, Arabia Saudita, a pierdut sambata primul meci de la Cupa Asiei.

Sauditii au fost invinsi cu 1-0 de China, in Grupa B. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Yu Hai, in minutul 80.

In minutul 63, Arabia Saudita a ratat o lovitura de la 11 metri, prin atacantul Naif Hazazi.

Din Grupa B mai fac parte Uzbekistan si Coreea de Nord, care s-au intalnit in prima partida, iar victoria le-a apartinut uzbecilor, tot cu 1-0.

In urmatoarea etapa, programata pe 14 ianuarie, Arabia Saudita va intalni Coreea de Nord.

Cupa Asiei 2015 are loc in perioada 9-31 ianuarie, in Australia.

Cosmin Olaroiu a devenit selectionerul Arabiei Saudite in luna decembrie, urmand ai pregati pe sauditi doar la Cupa Asiei. Acesta a fost primul sau meci oficial la echipa.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Cosmin Olaroiu debut Cupa Asiei, #Cosmin Olaroiu selectioner Arabia Saudita , #stiri Cosmin Olaroiu