Olaroiu i-a predat o lectie de fotbal lui Zenga

Duminica, 16 Octombrie 2011, ora 20:21
2038 citiri

Echipa antrenata de Cosmin Olaroiu, Al Ain, a castigat cu usurinta, scor 2-0, intalnirea jucata duminica seara, pe teren propriu, cu gruparea pregatita de Walter Zenga, Al Nasr.

Trupa lui Oli, la care Mirel Radoi a fost integralist, a dominat partida si s-a impus dupa doua goluri reusite in prima repriza.

Ismail Ahmed a deschis scorul in minutul 13, pentru ca Yasser Al Qahtani sa-l dubleze in minutul 33.

Din minutul 77, oaspetii au evoluat in 10 oameni, dupa ce Bangoura a primit cel de-al doilea cartonas si, implicit, pe cel rosu. Primul galben fusese primit cu doar doua minute mai devreme.

Partida a contat pentru prima etapa a campionatului de fotbal din Emiratele Arabe Unite.

Urmatoarea etapa, programata pe 21 octombrie, Al Ain-ul lui Olaroiu va juca in deplasare la Al Wahda.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...