Prima infrangere pentru Cosmin Olaroiu in noul sezon din Emirate

Sambata, 30 Septembrie 2017, ora 10:00
2136 citiri

Antrenorul roman Cosmin Olaroiu a repurtat un prim esec in cadrul noului sezon al campionatului de fotbal din Emiratele Arabe Unite, acolo unde antreneaza echipa Al Ahli Dubai.

Trupa a fost invinsa vineri seara cu 2-1 de catre Al Ain in deplasare, dupa goluri marcate de Mohnad si Shiotani, respectiv Diop pentru trupa lui Oli.

Golul victoriei a venit in minutul 89, dupa ce oaspetii au ramas in 10 oameni din minutul 50, in urma eliminarii lui Yousouf.

A fost prima infrangere in 3 etape pentru Al Ahli, dupa 2 victorii la rand la debut.

Singura cu 9 puncte din 9 posibile este echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, Al Wahda.

Al Ahli este acum pe locul 3, cu 6 puncte.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Cosmin Olaroiu prim esec Emirate, #prima infrangere Al Ahli Olaroiu, #Olaroiu pierde meci dramatic Emirate , #stiri Cosmin Olaroiu