Costel Galca obtine o victorie superba in Spania

Luni, 07 Martie 2016, ora 23:18
7711 citiri

Costel Galca a obtinut o victorie vitala in Spania si continua cursa pentru salvarea de la retrogradare.

Espanyol Barcelona s-a impus pe teren propriu, scor 2-1, cu Rayo Vallecano, intr-un derbi pentru salvarea de la retrogradare.

Abraham a deschis scorul in minutul 12 pentru Espanyol, Bebe a egalat dupa pauza, insa Perez a adus victoria cu un sut superb, in minutul 77.

Dupa acest rezultat, Espanyol ocupa locul 14 in Spania, cu 31 de puncte. Obiectivul lui Galca este clasarea in primele 10.

Etapa urmatoare, Espanyol va intalni Granada, pe 14 martie de la 21:30.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...