Reactia lui Costel Galca, dupa infrangerea usturatoare cu FC Barcelona

Joi, 07 Ianuarie 2016, ora 06:44
7557 citiri

Antrenorul echipei Espanyol Barcelona, Costel Galca, a comentat partida pierduta miercuri seara pe terenul Barcelonei, scor 1-4, in prima mansa din optimile Cupei Spaniei.

Romanul s-a declarat foarte afectat, dar spune ca echipa trebuie sa isi revina dupa infrangerea categorica.

"Sunt foarte afectat, este adevarat, pentru ca echipa a inceput foarte bine partida, foarte implicat, iar la final... Trebuie sa incercam sa intoarcem rezultatul, cum sa nu, dar stim ca va fi foarte dificil", a spus Galca, citat de Mundo Deportivo.

Echipa lui Galca, spulberata de Barcelona dupa un meci de poveste

"S-ar fi putut intampla orice", a mai precizat antrenorul roman, referindu-se la rezultatul final, dupa ce echipa sa a preluat conducerea pe tabela in startul meciului, relateaza AS.

De asemenea, acesta a mentionat ca schimbarile lui Caicedo si Asensio inainte de repriza a doua au fost fortate si au contat in randamentul echipei, iar desfasurarea partidei ar fi fost alta cu acestia pe teren.

Espanyol Barcelona a fost invinsa fara drept de apel de rivala FC Barcelona la capatul unei partide de poveste. Cu un Messi in zi excelenta, Barcelona s-a impus pe teren propriu cu scorul de 4-1 in mansa tur a duelului din optimile de finala ale Cupei Regelui.

Echipa lui Costel Galca a deschis scorul in minutul 9, insa Lionel Messi cu o dubla a adus Barcelona in avantaj inainte de pauza. Echilibrul s-a rupt la jumatatea reprizei secunde, atunci cand doi jucatori de-ai lui Galca, Hernan Perez si Diop, au fost eliminati de arbitru, in doar trei minute. Celelalte doua goluri ale Barcei au fost inscrise de Pique si Neymar.

Meciul retur va avea loc peste o saptamana, pe 13 ianuarie, pe terenul lui Espanyol.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#reactie Costel Galca infrangere Barcelona, #Costel Galca infrangere FC Barcelona, #Espanyol invinsa FC Barcelona , #Espanyol