Victorie uriasa pentru Costel Galca in Spania, cu o echipa calificata in sferturile Europa League

Duminica, 20 Martie 2016, ora 14:53
5284 citiri

Trupa lui Costel Galca din Primera Division, Espanyol Barcelona, a repurtat o frumoasa si importanta victorie in campionatul spaniol, scor 2-1 in fata celor de la Athletic Bilbao.

Golurile au fost marcate de Caicedo si Diop pentru gazde, minutele 54 si 57, respectiv Eraso pentru basci, in minutul 20.

Oaspetii sunt proaspat calificati in sferturile Europa League, dupa o dubla decisa joi in optimi cu Valencia, o rivala din Spania.

Aceste 3 puncte o urca pe Espanyol pana pe 12 in La Liga, cu 35 de puncte, 7 mai mult decat ultimul loc retrogradabil, 18, ocupat de Getafe cu 28 de puncte.

Este a 4-a victorie in ultimele 7 meciuri pentru Galca, dupa cele cu La Coruna, Gijon si Vallecano.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Galca victorie uriasa Spania, #Galca bate pe Bilbao, #Galca victorie Espanyol Spania, #Espanyol bate pe Bilbao cronica , #Espanyol