Costel Galca a obtinut prima sa victorie in prima liga din Danemarca

Duminica, 07 Aprilie 2019, ora 17:44
4162 citiri

Fostul antrenor al Stelei din Bucuresti, Costel Galca a obtinut prima sa victorie pe banca danezilor de la Vejle BK, abia la al patrulea meci in prima liga din Danemarca.

Echipa romanului a facut spectacol pe teren propriu, castigand in fata celor de la Sonderjyske, scor 4-1, dupa ce la capatul primei jumatati de ora, avea deja 3-0.

Hryn a deschis scorul in minutul 4, Finnbogason a majorat scorul la 2-0 in minutul 22, iar Greve a inchis prima repriza cu golul sau din minutul 31.

Ultima reusita a fost bifata pentru gazde de catre acelasi Hryn, in minutul 50.

Christiansen a inchis scorul pentru oaspeti, cu doar 5 minute inainte de final.

Este prima victorie pentru Vejle dupa o lunga perioada de seceta. In prezent, gruparea lui Galca are 24 de puncte, 5 obtinute in cele 4 de cand a devenit Galca antrenor pe banca danezilor, echipa pe care Steaua a eliminat-o in 1986 in drumul catre Cupa Campionilor Europeni.

In grupa de retrogradare din prima liga a Danemarcei, Vejle e pe ultimul loc, la 8 puncte distanta de locul salvator, ocupat de Horsens.

Costel Galca e ultimul antrenor cu care Steaua cucerea titlul in Romania, in 2015, antrenor cu care atunci cucerea tripla, campionat - Cupa - Cupa Ligii.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Costel Galca prima victorie liga Danemarca, #Galca victorie cu Vejle pe banca, #Galca prim succes Vejle campionate Danemarca , #stiri Costel Galca