Espanyol si-a revenit! Trupa lui Costel Galca a mai obtinut o victorie in Primera Division

Sambata, 27 Februarie 2016, ora 21:09
6581 citiri

Trupa lui Costel Galca din La Liga, Espanyol Barcelona, a obtinut a doua victorie la rand in Spania, dupa acel succes cu Deportivo La Coruna de saptamana trecuta. Sambata, catalanii au invins la Gijon cu 4-2.

Espanyol a fost condusa cu 1-0 dupa golul lui Castro din minutul 20, dar a egalat pe finalul primului mitan, prin Burgui, minutul 41.

Imediat dupa reluare, Moreno de la Espayol a facut 2-1, minutul 48, pentru ca 10 minute mai tarziu, acelasi Moreno sa aduca linistea, 3-1.

O liniste care nu a durat foarte mult, pentru ca acelasi Castro a redus din handicap in minutul 62, 2-3.

Golul decisiv a fost de fapt un autogol al lui Hernandez, venit in minutul 80, care a dus scorul la 4-2.

Cases de la gazde a luat si cartonas rosu in minutul 83.

In clasament, Espanyol urca pe 13 acum, cu 28 de puncte. Rivala Gijon este pe 18, cu 24 de puncte.

Deputatul USR Daniel Blaga, candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria Târgovişte
Deputatul USR Daniel Blaga a fost desemnat candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria municipiului Târgovişte. Daniel Blaga are 44 de ani, a absolvit Facultatea de Matematică în...
Presiuni de la șeful PNL Iași către Ciolacu să-l retragă pe Bogdan Cojocaru din funcția de prefect: ”Un scenariu aproape hilar”
Liderul PNL Iaşi Alexandru Muraru îi cere premierului Marcel Ciolacu să îl retragă pe Bogdan Cojocaru, lider PSD Iaşi, din funcţia de prefect al judeţului Iaşi, motivând că acesta...
#Galca victorie mare Primera, #Galca bate pe Gijon, #Espanyol doua victorii la rand Spania , #stiri Costel Galca