Reactia lui Galca dupa prima victorie ca antrenor in derbiul cu Dinamo

Sambata, 01 Noiembrie 2014, ora 08:14
2482 citiri

Steaua a invins Dinamo cu 3-0 in marele derbi al Ligii I, jucat vineri seara in etapa cu numarul 13 a stagiunii 2014/2015.

Golurile campioanei au fost marcate de Szukala, Papp si Keseru.

Costel Galca, antrenorul Stelei, s-a declarat multumit dupa joc, spunand ca echipa sa si-a impus jocul in meciul cu Dinamo: "Era un meci foarte important pentru mine. Am inceput cu dreptul in derby-uri. A fost mai greu in prima repriza, cand am intrat in jocul lor. E si meritul lui Dinamo pentru repriza noastra mai slaba.

Casca il deranja pe Keseru cu siguranta. Nu e usor sa joci asa. Ma bucur pentru el ca a marcat, asa cum ma bucur si pentru Papp si Szukala.", a declarat Galca la Look TV.

In plus, Galca a mai explicat si de ce l-a scos pe Sanmartean, inainte de ultimele 10 minute:

"Am preferat sa il scot pe Sanmartean pentru ca avea galben. Bine, el nu e un jucator agresiv, dar am preferat sa nu risc.

Le dedicam aceasta victorie lui Iancu si Rusescu. Rusescu se va opera. A fost pe punctul de a-si pierde ochiul. Ma bucur pentru rezultat pentru ca nu am avut un meci usor. In a doua repriza ne-am creat multe situatii de gol.", mai puncta Galca.

Steaua s-a distantat din nou la 5 puncte fata de CFR Cluj, in fruntea Ligii I, dupa aceasta victorie.

D.A.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#prima reactie galca meci dinamo, #steaua dinamo declaratii galca, #galca reactie dupa meci dinamo, #bucurie galca victorie steaua dinamo , #stiri Costel Galca