Costel Pantilmon, in centrul unui scandal urias de arbitraj in Anglia. A primit un gol marcat cu mana in minutul 82

Duminica, 28 Octombrie 2018, ora 11:45
5214 citiri

Portarul roman Costel Pantilimon a fost in centrul unui mare scandal in Anglia, avand in vedere ca in poarta sa a fost marcat un gol cu adevarat discutabil, in liga secunda engleza, denumita Championship.

Fostul portar de la Timisoara sau Deportivo La Coruna este acum legitimat la Nottingham Forest, care a remizat sambata seara cu cei de la Leeds United, scor 1-1.

Oaspetii conduceau la Leeds cu 1-0, dar in minutul 82 Roofe a impins mingea in plasa cu antebratul si totusi golul a fost validat de central, dupa cum se poate vedea mai jos:

Costel Pantilimon, dar si ceilalti colegi ai sai au protestat vehement dupa marcarea acestui gol, dar arbitrul Geoff Eltringham nu a vrut sa ii asculte.

Nottingham este pe locul 7 dupa acest egal, cu 23 de puncte, la 2 puncte de locul 6, care asigura calificarea in play-off-ul de promovare in Premier League.

Leeds este pe locul secund cu 27 de puncte, la doua lungimi in spatele liderului Sheffield United.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Costel Pantilimon centru unui scandal urias, #Pantilimon gol primit dupa hent grosolan , #stiri Costel Pantilimon