Inca un meci negru pentru Costel Pantilimon in Anglia. A incasat trei goluri dupa ce echipa sa a condus cu 3-0

Joi, 27 Decembrie 2018, ora 09:42
2554 citiri

Portarul roman Costel Pantilimon a avut parte din nou de un meci negru in Championship, liga secunda engleza, acolo unde evolueaza pentru gruparea Nottingham Forest, fosta campioana a Europei.

Gruparea "padurarilor" a evoluat in a doua zi de Craciun in deplasare la Norwich, locul 2 din aceasta liga secunda, iar meciul parea unul la discretia jucatorilor in alb si rosu, avand in vedere ca in minutul 74 scorul arata un neverosimil 3-0 pentru Nottingham!

Golurile au fost marcate de Cash, Robinson si iarasi Cash, in minutele 45, 65 si 75.

Ultimul sfert de ora insa a fost un dezastru pentru Costel Pantilimon si pentru echipa sa, care a incasat 3 goluri in 13 minute, incepand din minutul 77.

Vrancic a marcat primul, iar erou pentru gazde a fost Onel Hernandez, jucator german care a marcat de doua ori in prelungiri, minutele 94 si 98!

Primul gol a venit dintr-o deviere nefericita a unui coleg al fostului portar de la Manchester City, iar la golul doi am putea spune ca romanul a fost neglijent in interventia sa, asa cum puteti vedea in rezumatul VIDEO de pe acest link.

Nottingham Forest este pe locul 10 in Championship, cu 36 de puncte, iar acest meci a facut parte din etapa cu numarul 24 din liga secunda, prima din cadrul returului acestui sezon.

Un meci care vine dupa o stire recent aparuta in presa din Anglia, care anunta ca Nottingham ii cauta inlocuitor lui "Panti", dupa meciurile slabe din ultima perioada:

Probleme pentru Costel Pantilimon in Anglia? Clubul sau Nottingham deja i-a gasit un inlocuitor

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#inca un meci negru Costel Pantilimon, #egal nebun intre echipa Pantilimon Championship, #trei goluri incasate de Pantilimon in , #stiri Costel Pantilimon