Meci nebun pentru Pantilimon si Nottingham Forest in prima zi a anului

Miercuri, 02 Ianuarie 2019, ora 09:22
4514 citiri

Costel Pantilimon si Nottingham Forest au avut parte de un meci nebun chiar pe 1 ianuarie.

Fosta campioana a Europei a infruntat in prima zi a anului chiar liderul din Championship, Leeds United, si a reusit sa se impuna la capatul unei partide cu doua rasturnari de scor.

Echipa lui "Panti" a reusit sa deschida scorul in minutul 5, prin Colback, iar Leeds a ramas in inferioritate numerica pe finalul primei reprize, dupa eliminarea lui Phillips.

Cu un om in minus, fosta finalista a Ligii Campionilor a marcat de doua ori in mai putin de un sfert de ora, prin Clarke (52) si Alioski (64), reusind sa intoarca scorul.

Totusi, cei de la Nottingham au gasit resursele sa revina si sa inscrie de trei ori pe final, impunandu-se in cele din urma cu scorul de 4-2.

Costel Pantilimon a fost titular si s-a remarcat cu o interventie buna in ultimele minute.

In urma acestui rezultat Nottingham Forest ajunge pe locul 7 in clasamentul din Championship, cu 39 de puncte, cu 4 mai putine decat ultima echipa aflata pe locurile de baraj.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Pantilimon Nottingham Forest, #Pantilimon rezultate Anglia , #stiri Costel Pantilimon