13 August 2013 - SCM Craiova: Turneu amical de baschet masculin la Polivalenta 11-13 septembrie

S.C.M. Craiova in colaborare cu Primaria Municipiului Craiova, R.A.A.D.P.F.L. Craiova si Sala Polivalenta din Craiova organizeaza in perioada 11 - 13 septembrie 2013, la Sala Polivalenta

06 Aprilie 2010 - SCM "U" Craiova a pierdut la masa verde meciul cu Mobitelco Cluj

Echipa de baschet a SCM Universitatea Craiova a folosit cinci jucatori straini in acelasi timp pe teren in partida de vineri, de la Cluj, cu lidera primei ligi, "U" Mobitelco, astfel ca rezultatul

03 Aprilie 2010 - Baschet: Fetele au pierdut meciul in primul sfert, baietii fara sanse la Mobitelco

Cele doua echipe de baschet de la SCM Craiova au pierdut in Vinerea Mare. Daca sportivele pregatite de Liviu Manea au cedat pe teren propriu in fata celor din Sfantu-Gheorghe, baschetbalistii au

05 Martie 2009 - A treia infrangere consecutiva

SCM CSS "U" Craiova a suferit, aseara, a treia infrangere consecutiva, dupa ce au fost invinse clar, pe teren propriu, de CSS LMK Sfantu Gheorghe, scor 69-90. Elevele lui Liviu Manea au dat impresia

04 Februarie 2009 - Mithchell si Green ar putea imparti acelasi pat

Cosmin CojocareanuIn 2008, SCM Craiova a avut un buget de 37 miliarde lei vechi. Pe anul in curs nu s-a stabilit inca suma pe care o va avea la dispozitie clubul Primariei, insa un lucru e clar: va

15 Ianuarie 2009 - Fetele Victorinei Bora au facut prima victima

In primul meci al turneului de la Resita, disputat astazi de dimineata, handbalistele de la SCM Craiova au invins cu 38-27 echipa HCM Timisoara. Partida nu a avut istoric, oltencele controland tactic

13 Ianuarie 2009 - Jermaine Green si Dan Raducanu vor debuta miercuri in tricoul SCM Craiova

Cosmin CojocarenuMaine, de la ora 17:30, in Sala Sporturilor din Valea Vlaicii, echipa de baschet masculin SCM Craiova se va intrece intr-un joc amical cu rivala olteana Energia Rovinari, echipa care

24 Decembrie 2008 - La cateva minute de victorie

Cinci minute le-au lipsit baschetbalistelor de la SCM Craiova pentru a castiga partida cu CSM Oradea. Desi au inceput meciul in tromba si au condus ostilitatile, oltencele au cedat la jumatatea

18 Decembrie 2008 - Cepulis le-a bagat mortul in casa oltenilor

Cosmin CojocareanuCu Dinamo Bucuresti, baschetbalistilor de la SCM Craiova le-au fost suficiente 76 de puncte pentru a-si aconta victoria. Cu Asesoft au marcat 84, dar degeaba. Cauza? Extrema

20 Noiembrie 2008 - Baschet: Oltenii au aruncat cainii la cos

Cosmin CojocareanuMiercuri seara, in Sala Sporturilor din Valea Vlaicii, echipa de baschet SCM Craiova a invins pe Dinamo Bucuresti cu 76-72, gratie unui ultim sfert de exceptie in care au reusit opt

17 Noiembrie 2008 - Volei: Batute la Mioveni

Cosmin CojocareanuFetele Danei Minca au pierdut fara drept de apel intalnirea de la Medias, cu Dacia. In niciunul dintre cele trei seturi nu au reusit sa depaseasca bariera de 20 de puncte, dupa cum

25 August 2008 - Oltchim a spulberat pe SCM Craiova

Campioana Romaniei, Oltchim a invins azi-dimineata cu 41-21(17-10) pe SCM Craiova, intr-un meci de verificare disputat in sala de sport a Liceului Energetic din Rm. Valcea. Pentru Oltchim au marcat